Nákladní auta na prodej, koupit ojetých vozidel na Truck1
Katalog
Prodat
Podat inzerát
Nákladní auto (těžké nákladní auto) je dopravní prostředek určený pro přepravu nákladů. Koncept „nákladního auta“ má dosti širokou definici a zahrnuje tahače, ale také užitková auta a dokonce i dodávky. Nákladní auta se klasifikují v první řadě na základě své nosnosti:
  • lehká užitková vozidla s celkovou hmotností 7,5 – 15 tun, např. Renault Master, VW Crafter;
  • středně těžká nákladní auta s celkovou hmotností 15 – 40 tun, např. Volvo FL nebo Volvo FE, určená pro městskou nebo regionální přepravu;
  • těžká nákladní auta s celkovou hmotností 40 – 100 tun, určená pro těžkotonážní práce (Volvo FMX, Renault C a Trakker);
  • těžká sklápěcí nákladní auta s celkovou hmotností 100 – 400 tun, např. Cat 797 F atd.
Konfigurace náprav nákladních aut může sahat od 4x2 až po 8x8 podle výkonu motoru a účelu nákladního auta. Sklápěčky pro lomy a stavby jsou například nejčastěji vybavené konfiguracemi 4x4, 6x4, 6x6 a 8x6. Nákladní auta jsou vybavená automobilovými systémy pasivní a aktivní bezpečnosti pro používání v městských oblastech nebo na silnicích. K těmto systémům patří řízení rozjezdu v kopci nebo samonastavovací světlomety. Kromě toho splňují současná nákladní auta požadavky týkající se komfortu řidiče a ergonomie interiérové části vozidla, počínaje spínačem řadicí páky a konče místem na spaní. Potřebujete použitá nákladní auta na prodej z Evropy? Online obchod Truck1 je vám k službám. Na skladě jsou zde tisíce nabídek nákladních aut od špičkových evropských dodavatelů. Staňte se jedním z mnoha spokojených zákazníků, kteří využívají výhod našich služeb!
Používáním naší webové stránky vyjadřujete souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů, včetně používání souborů cookie a dalších technologií sledování. Cílem je zlepšit a přizpůsobit Vaši zkušenosti na těchto stránkách, na našich dalších stránkách a na stránkách inzerentů třetích stran, kteří s námi spolupracují. Naše partnerské společnosti mohou také ukládat soubory cookie ve Vašem zařízení nebo používat podobné technologie pro shromažďování a zpracování osobních informací. Další informace o tom, jak zpracováváme Vaše osobní údaje.