Nákladní auta na prodej, koupit ojetých vozidel na Truck1
Česko - Český | EUR
00
Přihlaste se nebo se zaregistrujte
Katalog
Prodat
Podat inzerát
Nákladní auto (těžké nákladní auto) je dopravní prostředek určený pro přepravu nákladů. Koncept „nákladního auta“ má dosti širokou definici a zahrnuje tahače, ale také užitková auta a dokonce i dodávky. Nákladní auta se klasifikují v první řadě na základě své nosnosti:
  • lehká užitková vozidla s celkovou hmotností 7,5 – 15 tun, např. Renault Master, VW Crafter;
  • středně těžká nákladní auta s celkovou hmotností 15 – 40 tun, např. Volvo FL nebo Volvo FE, určená pro městskou nebo regionální přepravu;
  • těžká nákladní auta s celkovou hmotností 40 – 100 tun, určená pro těžkotonážní práce (Volvo FMX, Renault C a Trakker);
  • těžká sklápěcí nákladní auta s celkovou hmotností 100 – 400 tun, např. Cat 797 F atd.
Konfigurace náprav nákladních aut může sahat od 4x2 až po 8x8 podle výkonu motoru a účelu nákladního auta. Sklápěčky pro lomy a stavby jsou například nejčastěji vybavené konfiguracemi 4x4, 6x4, 6x6 a 8x6. Nákladní auta jsou vybavená automobilovými systémy pasivní a aktivní bezpečnosti pro používání v městských oblastech nebo na silnicích. K těmto systémům patří řízení rozjezdu v kopci nebo samonastavovací světlomety. Kromě toho splňují současná nákladní auta požadavky týkající se komfortu řidiče a ergonomie interiérové části vozidla, počínaje spínačem řadicí páky a konče místem na spaní. Potřebujete použitá nákladní auta na prodej z Evropy? Online obchod Truck1 je vám k službám. Na skladě jsou zde tisíce nabídek nákladních aut od špičkových evropských dodavatelů. Staňte se jedním z mnoha spokojených zákazníků, kteří využívají výhod našich služeb!
Používáním naší webové stránky vyjadřujete souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů, včetně používání souborů cookie a dalších technologií sledování. Cílem je zlepšit a přizpůsobit Vaši zkušenosti na těchto stránkách, na našich dalších stránkách a na stránkách inzerentů třetích stran, kteří s námi spolupracují. Naše partnerské společnosti mohou také ukládat soubory cookie ve Vašem zařízení nebo používat podobné technologie pro shromažďování a zpracování osobních informací. Další informace o tom, jak zpracováváme Vaše osobní údaje.